Czy warto skorzystać z prywatnego ubezpieczenia medycznego?

Stan państwowej służby zdrowia nie napawa nikogo optymizmem. Skarżymy się, że mamy problemy z wizytą u lekarza rodzinnego i niejednokrotnie zostajemy odprawieni z przychodni bez uzyskania porady. Ponadto czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty jest tak długi, że wielu pacjentów udaje się do gabinetów prywatnych i zostawia w nich bardzo wiele pieniędzy. Pacjenci skarżą się także, że mimo próśb, lekarze nie chcą ich kierować na badania profilaktyczne, które mogłyby ich uchronić przed poważnym zachorowaniem (np. rakiem piersi, rakiem szyjki macicy, rakiem prostaty itp.).

Jeżeli chcemy bez problemu sprawdzić stan zdrowia, uzyskać poradę u specjalisty czy spotkać się z lekarzem rodzinnym, powinniśmy przemyśleć zakup prywatnej polisy medycznej. Prywatne ubezpieczenia medyczne można zakupić w większości towarzystw ubezpieczeniowych – najtańsze z nich to koszt jedynie kilkunastu złotych miesięcznie. Polisy takie są więc mało kosztowne, a korzyści z nich płynące są ogromne. Dzięki nim można uzyskać poradę u lekarza pierwszego kontaktu w ciągu 24 godzin, a poradę u lekarza specjalisty w ciągu 3 dni – również w niedziele i święta. Nietrudno więc zauważyć, że w porównaniu do wizyt opłacanych przez NFZ, czas oczekiwania na wizyty w ramach prywatnych polis jest bardzo krótki. Jest to ogromna zaleta, gdyż w przypadku szybko rozwijających się chorób, każdy dzień zwłoki sprawia, że nasze szanse na całkowite wyleczenie maleją.

Warto zaznaczyć, że prywatne polisy medyczne mogą przybrać formę pakietów dla rodzin. Dzięki jednej polisie może więc ubezpieczyć się cała rodzina i korzystać w jej ramach z pomocy wielu lekarzy, dentysty czy wykonywać bezpłatnie badania laboratoryjne. Ubezpieczenia medyczne są również coraz częściej wykupowane przez pracodawców dla swoich podwładnych i przekazywane im w ramach prezentów motywacyjnych lub w ramach działań zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pozwala to na utrzymanie dobrego stanu zdrowia pracowników oraz na polepszenie ich motywacji do pracy.

Paweł

Paweł

Interesuję się finansami i chętnie pomogę w podjęciu optymalnej decyzji.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *